TARİHÇE

TARİHÇE

Derneğimiz 2005 yılında kısa adı “AKFİD Akşehir Fotoğraf İlgilileri Derneği adı altında kurulmuştur.

Derneğimiz Yönetim Kurulunun Mayıs 2012 tarihinde almış olduğu Olağanüstü genel kurul toplantısı karar gereği Haziran 2012 tarihinde üyelerimizin katılımı ile Olağanüstü genel kurul yapılmıştır.

Yapılan genel kurul sonucunda derneğimizin kısa adı AKFİD, AKFAD ‘ a , Akşehir Fotoğraf İlgilileri Derneği olan ismin Akşehir Fotoğraf Amatörleri Derneği olarak değiştirilmiştir.

2000’li yılların başında bir grup genç, Belediye Başkanı ve Belediye Kültür Müdürlüğü’nün verdiği destekle Hal Binasının üst katında tahsis edilen bir odada Belediye Fotoğraf grubu oluşturularak AKFİD’in temelleri atılmıştır.

Tesadüf eseri AKFİD’in temellerini atan bu gençlerin çoğu, üniversitelerinde fotoğraf eğitimi almış ve üniversite kulüplerinde eğitmenlik yapmış, fotoğraf sevdalısı gençlerdi.

Bu grup ciddi çalışmalara imza atmıştır. Sergiler açılmış, dia gösterileri yapılmış, eğitim seminerleri verilmiştir.

Celil GEÇER, Emre KAYTAN, Erdem İLİÇ, Özgün ÖKTEM, Barış ÖZUS, Emre GÜRDAL grubun oluşumuna katkıda bulunan arkadaşlarımızdan birkaç tanesidir.

Bu günlerde aramızda olmasalar da derneğimizle organik bağlarını koparmamışlardır.

İki , üç yıl süren çalışmaların sonunda yetişen genç fotoğraf sevdalısı arkadaşlarımız ulusal ve uluslararası yarışmalara katılarak, ödüller almaya başlamışlardır.