HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Derneğimizin amacı;

Sanat, eğitim ve bilimsel açıdan fotoğraf sanatının gelişmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak, fotoğraf yolu ile bireysel ve toplumsal niteliklerin geliştirilmesi için etkinlikler sergilemek, fotoğraf alanında çalışanlar arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, Türk kültür ve sanat öğelerini ulusal ve uluslar arası sahalarda tanıtmaya çalışmak, aynı şekilde diğer ülkeleri tanımaya çalışmak, bu yolda, Akşehir ve yöresinin ve gerekse ülkemizin tarihi – doğal güzelliklerinin, sosyal ve kültürel zenginliklerini yurtiçinde ve yurtdışında yapılacak fotoğraf sergi ve yarışmalarında en güzel şekilde tanıtılmasını sağlamak için yetenekli genç sanatçılar yetiştirerek; tarihsel, sosyal ve sanatsal değeri olan fotoğraf-belge ve malzemelerini üreterek ve derleyerek korumaya almak, bilim ve sanat açısından işlenmelerini sağlamaktır.

STRATEJİMİZ:

Üyelerin faaliyetlerini değişen tekniğin gereklerine uydurmaları için yenilikleri takip etmek, bunları basın yayın ve toplantılar yoluyla üyelere iletmek; AKFAD Temel Fotoğraf Eğitimi çalışmalarını aralıksız olarak sürdürür ve eğitim ders notlarını sürekli olarak güncellemeye devam eder.

  • Üyeler arasında birliği sağlamak, bilgi ve görgüyü arttırmak için toplantılar, konferanslar, yurt içi ve yurt dışı geziler tertip etmek, fotoğraf severlerin mesleki bilgilerini arttırmak amacıyla kurslar tertiplemek, kurs neticesinde kendilerine sertifika vermek;
  • Fotoğraf sanatının toplumsal işlevini yerine getirme ilkesiyle kurumsallaşan AKFAD, fotoğrafla ilgili her türlü çalışmaya kucak açarak, sergi ve gösterilerde izleyicilerle fotoğrafı buluşturur.
  • Fotoğraf sanatının öğretilmesi için her türlü kurs, yaz okulu vb. eğitim yapılarının kurulması, atölye çalışması, seminer ve toplantıların düzenlenmesi. Fotoğraf severlerin yeteneklerinin ortaya çıkarılması ve fotoğraf üretebilmeleri doğrultusunda fırsat ve olanaklar yaratılması.
  • Fotoğraf öğrenmek ya da fotoğraf çalışmak, fotoğraf üretmek ve fotoğraflarını sunmak gibi fotoğraf sanatı alanında faaliyet gerçekleştirmek isteyen herkese kapısı açık olan AKFAD, bu gibi etkinliklerin dernek merkezinde yapılmasına olanak sağlayarak fotoğraf sanatına ilgi duyan kişilerin kendilerini geliştirmelerine fırsat vermektedir.
  • Strateji ve politikalar üretmek, bunları duyurmak ve izlemek.

İlgili kamu ve gönüllü kuruluşların, Akfad’ın vizyonu ve misyonunu paylaşmalarını sağlamak.